Інформація про заклад

Горлівський регіональний інститут є відокремленим підрозділом вищого навчального закладу Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». У цій великій сім’ї наш інститут перебуває вже більш 12 років – майже з моменту заснування Університету «Україна».

Як і наша головна структура – Університет «Україна» – наш інститут не зовсім звичайний навчальний заклад. Упродовж усього періоду існування інституту ми цілеспрямовано і послідовно приймаємо участь в вирішенні загальнодержавної проблеми відкритості й доступності вищої освіти. Головними напрямами нашої роботи є розвиток інклюзивної та регіональної освіти.

Родзинки студентського життя (переглянути відео)

Конкурсні фотороботи студентів: 
КОРСУН Ольги, 
БАРАНОВОЇ Оксани, 
НОВГОРОДСЬКОГО Данила, 
КОБИ Івана, 
ВОРОНИ Вікторії. 
Теми: «Друзі природи», «Підкорювачі водної стихії», «Життя у русі», «Університет жахів» (HALLOWEEN), «Дарунок мамі власними руками».

У рамках розвитку інклюзивної освіти Університетом «Україна» уперше в Україні розроблена, впроваджується і постійно вдосконалюється вітчизняна система супроводу навчання людей із інвалідністю. З цією метою систематично опрацьовується та адаптується до українських реалій міжнародний досвід інклюзивної освіти провідних ВНЗ Великої Британії, Німеччини, США, Канади, Польщі, Росії.

Наш інститут також може пишатися своїми досягненнями у впровадженні інклюзивної освіти в нашому регіоні. Для забезпечення рівного доступу до вищої освіти в інституті послідовно реалізується концепція створення вільного освітньо-комунікаційного простору, в якому студенти з інвалідністю, в першу чергу, студенти із вадами ОРА, зору, слуху та ДЦП можуть навчатися та спілкуватися зі своїми однолітками. Постійно удосконалюється та доповнюється система супроводу навчання людей із інвалідністю. Також постійно впроваджуються новітні освітні та комп’ютерні технології для забезпечення інтеграції інвалідів в освітнє середовище.

Однією з головних проблем реабілітації інвалідів є їх соціальна адаптація, але наш досвід свідчить, що спільне навчання молоді з обмеженими можливостями та звичайної молоді дозволяє цілком вирішити цю проблему. Більше того, це сприяє вихованню соціальної відповідальності молоді.

З урахуванням сучасних реалій важливою складовою доступності освіти є її наближеність до місць проживання майбутніх абітурієнтів. Традиційна зосередженість на невеликому числі освітніх центрів не тільки ускладнює доступ абітурієнтів, які проживають на периферії, до освіти, але і породжує ще одну проблему. Велика частина тих, хто поїхав вчитися в центр, назад уже не повертається, що породжує дефіцит кадрів у регіонах. Рішенням цих проблем є розвиток регіональної освіти. Але це має бути не просто регіональна освіта, а якісна освіта, що орієнтована на потреби регіону.

У вирішенні цих питань ми, перш за все, спираємось на науково-освітній потенціал нашої базової структури – Університету «Україна». Але усвідомлюючи, що цього недостатньо, ми постійно приділяємо увагу і розвитку своїх кадрів. В інституті працює 10 докторів наук та 34 кандидатів наук, 21 викладач є аспірантом або здобувачем наукового ступеню. Також значна увага приділяється науковій роботі та постійним зв’язкам із провідними підприємствами та організаціями регіону.

Якісна освіта – це основа розвитку регіону і тому ми відкриті для будь-яких форм плідної співпраці з державними і громадськими установами та підприємствами регіону.