Міжрегіональна олімпіада з екстремального програмування

Кафедра комп’ютерних систем та мереж Горлівського регіонального інституту університету «Україна» у 2010 році започаткувала олімпіаду з екстремального програмування, засновану на традиціях і правилах проведення міжнародної олімпіади з екстремального програмування.

У даний час спостерігається тенденція у провідних світових навчальних закладів готувати учнів таким чином, щоб вони вміли працювати в команді, причому це вміння в ряді випадків ставиться вище індивідуальних досягнень.

Кожна команда вирішує запропоновані задачі і складає програми обраною мовою програмування. Видача завдань та прийом і обробка результатів автоматизовані – для цього використовується спеціальний сервер у локальній мережі інституту.

Якщо до першої олімпіади було дещо обережне, недовірливе ставлення, то вже в 2011 році у другій олімпіаді взяли участь 12 команд, у тому числі:

  • 8 команд із м. Горлівки (ЗОШ №№ 85, 53, НВК «ЗОШ I-III ступенів №22 – багатопрофільний ліцей», НВК «ЗОШ I-III ступенів №14 – багатопрофільний ліцей «Лідер», НВК «ЗОШ I-III ступенів №25 – багатопрофільний ліцей «Успіх», гімназія «Інтелект»);
  • 2 команди з м. Дзержинська (НВК «Школа-ліцей»);
  • 2 команди з м. Шахтарська (НВК №2).

У третій олімпіаді 2012 року взяли участь уже 14 команд із міст Горлівка, Дзержинськ, Шахтарськ.