Профорієнтаційний супровід

Нагальна проблема кожного випускника школи – як визначитися з вибором професії. За статистикою більше 60% школярів вважають, що майбутня спеціальність повинна бути перш за все престижною або модною. Але, як показує досвід, краще вибирати професію з урахуванням своїх психофізичних можливостей.

Кожній людині притаманні індивідуальні якості: увага, вміння концентруватися, швидкість реакції, пам’ять тощо. Також потрібно враховувати, що є базовий набір вроджених характеристик людини, які дуже мало змінюються протягом усього життя.

З другого боку кожна професія також вимагає певних психофізичних властивостей. Якщо для виконання професійних обов’язків потрібно вміти концентрувати увагу на певних речах упродовж тривалого часу, людина з незначними здібностям до концентрації не зможе гарно виконувати ці обов’язки. Якщо Ви – самодостатня людина і спілкування зі значною кількістю сторонніх людей Вас пригнічує, вочевидь Вам не слід обирати професії, в яких спілкування з людьми є головним змістом і сенсом. І таких прикладів можна навести безліч!

Нікого не дивує достатньо жорсткий відбір до таких професій, як космонавти, льотчики, підводники та інші. Більшість людей також розуміє, що для того, щоб стати композитором, художником або професійним спортсменом, мало одного бажання. Більше того – мало і навчання! Але щодо більшості інших професій вважається, що достатньо тільки отримати певну освіту. Коли люди розуміють, що це не так, здебільшого щось міняти вже запізно.

Ви ніколи не досягнете професійних вершин, якщо при виконанні професійних обов’язків Вам потрібно буде діяти всупереч своїх схильностей та вподобань! Нікому не спаде на думку бігти стометрівку в кожусі та чоботях, оскільки це – очевидна дурниця. А от вибирати майбутню професію з міркувань престижності, моди та інших емоційних факторів – це, на жаль, розповсюджена помилка.

Заснований на емоціях вибір професії часто обертається розчаруванням. Особливо прикро, коли це відбувається вже після отримання диплома про вищу освіту. Неправильний вибір професії приносить не тільки розчарування людям, що опинилися не на своєму місці, але й завдає відчутних матеріальних збитків, тому що підготовка кваліфікованого фахівця коштує дорого. Тим більше, якщо з’ясовується, що людина не може працювати в обраній галузі і поповнює армію безробітних.

Правильне визначення психологічного і фізіологічного портретів – одна з головних складових професійної орієнтації. Але не єдина. На наш погляд, комплексне тестування та консультація з психологом допоможе випускнику реально оцінити свої можливості і правильно здійснити свій вибір професії.

Тому однією з послуг, які надає інститут вступникам, є профорієнтаційне тестування. З метою підвищення ефективності роботи зі вступниками, а головне – щоб допомогти зробити правильний вибір майбутньої професійної діяльності, ми пропонуємо програму професійної діагностики. Після проходження тестування видається комп’ютерний звіт про результати з висновками та рекомендаціями.

Ще одним напрямком профорієнтації є підвищення поінформованості вступників про специфіку майбутніх професій. Наш досвід свідчить про те, що більшість вступників мають досить поверхневе уявлення про специфіку професій, які їх цікавлять. З метою ліквідації цих інформаційних прогалин наш інститут проводить Дні відкритих дверей та інші профорієнтаційні заходи із залученням широкого кола бажаючих. Для безпосередньої роботи з абітурієнтами Відбіркова комісія також залучає провідних спеціалістів випускових кафедр інституту.

Шановні абітурієнти!

Відбіркова комісія Горлівського регіонального інституту університету «Україна» запрошує Вас пройти тестування на предмет виявлення Ваших професійних уподобань за програмою професійної комп’ютерної діагностики «Моє майбутнє – мій вибір!».

Вам надається можливість об’єктивно оцінити власні здібності, виявити свої інтереси й уподобання.

Після проходження тестування видаються оброблені комп’ютером результати. За бажанням абітурієнта за результатами тестування проводиться бесіда з психологом інституту.

Запис на тестування у будь який час роботи Відбіркової комісії:

  • без запрошення – вартість 30 грн.;
  • із запрошенням – безкоштовно (запрошення розповсюджуються на Днях відкритих дверей, під час пробних тестувань та інших заходів ГРІ).

Ви також можете завантажити запрошення за посиланням, що розташоване нижче, та, роздрукувавши його, звернутися до Відбіркової комісії.

Запрошення на профорієнтаційне тестування