Звіт про роботу СС

Звіт про роботу студентського самоврядування Горлівського регіонального інституту ВНЗ ВМУРоЛ «Україна» за 2009-2010 навчальний рік

У Горлівському регіональному інституті студентське самоврядування активно працює з 2003 року.

Організація має свій герб, гімн, прапор, форму.

Керівний орган – комітет організації студентського самоврядування (КОСС).

Від початку свого існування організація сформувалася у чітку структуру з десяти відділів: навчального, соціальної політики, культури та мистецтва, наукового, інформаційного, правового, трудового, спортивного, фінансового, зовнішньої політики. Кожен із відділів має свої структурні підрозділи.

Комітетом керує голова і його два заступники, які входять до складу вченої ради, ректорату і комісії з надання спеціальних цін для окремих категорій студентів як їх повноправні члени.

Законодавчим органом організації студентського самоврядування є конференція всіх студентів – членів ОСС. За час існування організації відбулося 8 таких конференцій. На останній із них студенти затвердили новий склад відділів, пріоритетні напрямки роботи та розглянули актуальні питання.

Далі докладніше про роботу кожного з відділів.

Навчальним відділом за минулий навчальний рік у співпраці з іншими відділами були проведені такі заходи, як:

  • «День знань» – традиційна лінійка 1 вересня, присвячена початку навчального року;
  • «Посвята у студенти» – захід, завдяки якому студенти-першокурсники приймаються у дружну родину ГРІ та отримують почесне звання «студент». Цей захід завжди супроводжується урочистим обміном галстуками між студентами – активістами КОСС та старостами груп першого курсу і ритуалами, серед яких можна назвати годування кашею, прийняття символічних ключа від двері знань, студентського білету та залікової книжки й отримання кожним зі студентів-першокурсників «граніту знань», який представлений у вигляді здобного сухаря;
  • «Віват, відмінники» – святковий захід, присвячений вшануванню студентів-відмінників навчання та хорошистів, активістів самоврядування, молодих науковців. Захід супроводжується музичними номерами і театральними постановками за участю студентів-членів КОСС;
  • «Зустріч із випускниками» – 20 березня студентами ГРІ була проініційована та проведена зустріч із випускниками всіх років, присвячена десятій річниці заснування ГРІ. Свято відбувалося у міському палаці дитячої та юнацької творчості. До початку урочистої частини заходу відбулася прес-конференція з роботодавцями, успішними випускниками, адміністрацією ГРІ та представниками ЗМІ міста.

Упродовж концерту відбувся урочистий обмін привітаннями і грамотами між факультетами, випусковими кафедрами та їх випускниками; розповідалася історія Горлівського
регіонального інституту та його структурних підрозділів із дати заснування. Подарунками від кафедр і факультетів для випускників, гостей, адміністрації міста були творчі виступи студентів. Студенти – члени КОСС 1-5 курсів презентували своїм наставникам – почесним членам КОСС усіх років стрічки «Студент назавжди» та студентські квитки, дійсні до 3010 року, а випускники зі свого боку передали своїм наступникам пам’ятні подарунки (футболки з логотипом КОСС) та напуття. Завершився захід піснею випускників, текст якої і складає напуття, та гімном ГРІ. У підготовці та у самому заході прийняли участь 178 студентів і 169 випускників, у тому числі 75 випускників – почесних членів Комітету студентського самоврядування.

Навчальним відділом у співпраці з навчальною частиною постійно проводяться перевірки успішності та відвідувань занять студентами, старостати, де вирішуються питання щодо створення умов для успішного навчання студентів.

У період літніх канікул активізує свою роботу підструктура навчального відділу – центр сприяння працевлаштуванню. Особливою популярністю користується працевлаштування в таборах Святогір’я і Криму. За звітний період клуб допоміг заробити і при цьому оздоровитися 35 студентам.

Відділ науково-дослідної діяльності тісно співпрацював із відділом науки інституту. Протягом 2009-2010 навчального року проводилося дві науково-практичні конференції з актуальних питань права, економіки, психології, комп’ютерних технологій, історії, медицини та реабілітації. Учасниками конференції були студенти інституту, члени студентського наукового товариства, а також студенти інших ВНЗ із Донецька й Артемівська.

Кращі роботи були опубліковані у збірниках.

Правовий відділ.У звітному році студенти – співробітники правового відділу їздили з лекціями правової спрямованості по загальноосвітніх школах міста. Були розглянуті наступні теми: «Права та обов’язки школярів», «Злочини та правопорушення», «Карна відповідальність».

Трудовий відділ. Завданням відділу є координація діяльності студентів, організація трудових семестрів, косметичних ремонтів і генеральних прибирань.

Трудовим відділом були проведені:

 • генеральні прибирання аудиторій;
 • акції, присвячені підготовці аудиторій до зимового періоду;
 • сьомий та восьмий літні трудові семестри, упродовж яких студенти першого та другого курсів денного відділення проводили косметичний ремонт коридорів та трьох аудиторій ГРІ;
 • суботники з облагороджування прилеглої території інституту.

У трудових семестрах взяли участь 46 студентів із 167, що склало 36,3%.

У рамках цих заходів студенти своєю працею створювали сприятливі та комфортні умови для навчання в аудиторіях.

Трудове виховання є обов’язковим елементом комплексу виховання студента як професіонала та спеціаліста, а також керується наказами ректора ГРІ.

Інформаційний відділ. Починаючи з цього року, регулярно висвітлювалась діяльність і громадська робота студентів не тільки всередині ВНЗ, а також на Інтернет-сайті. Проводилося анкетування для моніторингу тем, найбільш цікавих студентам.

Були виготовлені 4 фотостенди, 7 стендів для факультетів кафедр і 3 інформаційних стенди.

Відділ соціальної політики. Актуальними для нашого регіону були і залишаються заходи, спрямовані на попередження та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі. Студентами зі Школи соціального тренера в академічних групах, ЗОШ міста та на базі ЦССДМ проводилися семінари та тренінги з профілактики наркоманії, тютюнокуріння, вживання спиртних напоїв, ВІЛ/СНІД захворювань – «Наркоманія – міфи і реальність», «ВІЛ / СНІД та молодь», «Альтернатива негативним явищам», складені за матеріалами, наданими адміністрацією наркологічного диспансеру та центру СНІДу «Лінія життя». Завдяки цим тренінгам проводилося моделювання свідомої відмови від залучення до негативної діяльності в молодіжному середовищі.

Раз на місяць студенти-волонтери соціальної служби проводили розвиваючі ігри для дітей із вадами розумового розвитку при ЦССДМ.

Щорічно студентами – співробітниками соціального відділу та його підструктур проводяться соціальні та благодійні акції, спрямовані на роботу із соціально незахищеними верствами населення міста. Так, цього року силами студентів проводилася благодійна акція – збір іграшок та солодких подарунків для дітей-сиріт дитячого центру «Буревісник», а також була підготовлена ігрова програма.

У грудні 2009 року І тур 7 студентського фестивалю творчості фестивалю «Сяйво надій» отримав статус міського заходу і проводився при підтримці міського голови на сцені палацу дитячо-юнацької творчості. Його учасниками були студенти Горлівського регіонального інституту та інших ВНЗ і шкіл Горлівки та області, а саме: учні ЗОШ №40, 62, 16, студенти Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, Донецького національного технічного університету, представники Горлівського ТО УТОГ (товариства глухих).

Результатом співпраці з ТО УТОГ став вступ дівчини, котра володіє сурдоперекладом, на 1 курс спеціальності «Соціальна робота».

8 переможців І туру і група підтримки з 14 студентів стали учасниками ІІ і ІІІ турів фестивалю у м. Києві, з них студент ДонНТУ Чупахін Р. та студентка ГДПІІМ Кривунда К. За ініціативою ОСС ГРІ студенти інших ВНЗ Донецької області вперше взяли участь у заходах Університету «Україна». Четверо з них отримали кубки фіналістів у номінаціях:

– Мартинюк Дмитро в номінації «Авторська пісня»;

– Андрєєва Яна у номінації «Фотографічна»;

– Лежнін Олег у номінації «Країна фантазій»

– Кривунда Катерина у номінації «Декоративно-прикладна».

1 червня традиційно силами студентів була організована та проведена розважально-освітня програма для дітей у парку ім. Горького «Горлівка має талант», у якій прийняло участь 30 волонтерів та більше 150 учасників – дітей і підлітків. Цей захід проводиться щорічно з 2005 року, стає все більш відомим та привертає увагу все більшої кількості дітей.

Разом із обласною Студентською радою була проведена благодійна акція «Від серця до серця», спрямована на допомогу дітям із захворюваннями серцево-судинної системи.

Відділ зовнішньої політики. У жовтні 2009 року представники інституту в особі начальника відділу виховної, організаційно-масової роботи та роботи з інвалідами Рудь-Медведєвої О.Е., в.о. голови студентського самоврядування 2009-2010 н.р. Шарпай Г. та начальника інформаційного відділу Івашечкіної Ю. брали участь у ХІІІ Раді лідерів студентського самоврядування Університету «Україна», яка проходила у Кіровоградському інституті розвитку людини.

З 7 по 10 травня студенти Горлівського регіонального інституту брали участь у ХХ ювілейному зборі-поході дитячих та молодіжних громадських організацій і волонтерських загонів «Козацькими шляхами» під гаслом «Час діяти разом». Учасники збору активно включилися в життя табору, представляли свої соціальні проекти, брали участь у вечірніх концертах, тренінгах, специфікаціях, знаходили нових друзів, неодноразово отримавши грамоти «За активну участь у житті табору «Печера рисі». Студенти взяли участь у тренінгах «Гендерна рівність», «Виготовлення колажу до 65-ї річниці з Дня Перемоги», «Фотомистецтво», «Лідерство», «Поведінка у надзвичайних ситуаціях», скаутській грі-специфікації на звання «Хитрого лиса», рольовій грі «Євро-2012», творчих виступах, були постійними учасниками розважальних програм і концертів, що проводилися організаторами. Також студентами ГРІ був представлений соціальний проект «Єднаємо наші серця заради кращого майбутнього».

Клубом «Useful way» у вересні 2009 року був організований туристичний виїзд студентів до бази відпочинку «Альтаїр» у селищі Щурове. У поїздці взяли участь 22 особи. Студенти-активісти самоврядування знайомилися з новачками-першокурсниками, організовували ігри, розважальні заходи, квести на березі Сіверського Донця, спортивні змагання з настільного тенісу, баскетболу та волейболу. Щовечора відбувалися вечірки знайомств, творчі програми, дискотеки. Студенти, що першого разу відвідували «Альтаїр», проходили обряд посвяти, сумлінно виконуючи часто непрості завдання. Цей виїзд допоміг налагодити дружні стосунки між новачками та діючими членами КОСС.

Фінансовий відділ.

Завданнями фінансового відділу був пошук спонсорів для проведення заходів, співпраця з бухгалтерією, збір внесків та розподіл коштів на інститутські та міські заходи.

 

 

Відділ культури та мистецтва.

З нагоди Дня студента Горлівською міською радою проводився ІІ міський конкурс “Gaudeamus”, метою якого був пошук та відзначення обдарованих студентів, стимулювання самореалізації особистості та здійснення молодіжної політики у місті. Фіналістами конкурсу стали студенти Горєла Дар’я, Котова Наталя, Медведєва Олеся, Литвин Наталя та куратор Гужавіна Євгенія Олександрівна. Підтримати їх прийшли більше 200 студентів інституту. Також на цьому заході проходив музичний конкурс, на якому студенти ГРІ також проявили себе з найкращого боку й отримали перемогу в номінації «Самий креативний виступ».

Традиційно 23 лютого відділом проводилося свято, присвячене Дню захисника вітчизни, в якому брали участь не тільки студенти, а й викладачі. Протягом дня проводилися спортивно-розважальні ігри: перетягування канату, стрільба по мішені, кеглі та ін.

Особлива увага приділялася Дню усіх закоханих, коли Святий Валентин одружив на день усіх бажаючих; працювала пошта, завдяки якій студенти та викладачі змогли привітати своїх друзів листівками та освідчитися.

24 грудня студентський колектив інституту брав участь у танцювальному шоу – Горлівській версії програми «Танцюють всі». Найкращі хореографи міста ставили танцювальні номери для учасників шоу, які в яскравих костюмах представляли ВНЗ. Номер об’єднав студентів ГРІ і дружнього ВНЗ – ГДПІІМ.

5 травня на Центральному майданчику інституту проходило урочисте шанування ветеранів ВВВ, присвячене 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній Війні. Дуже тепло та сердечно проходила зустріч студентів із людьми, які пройшли всю війну, читалися листи з фронту, співалися військові пісні. Неодноразово чулося слово «дякую» з вуст молодих людей і викладачів.

8 і 9 травня студенти брали участь у лінійці пам’яті та урочистому параді, присвяченому пам’яті за згиблих та великій Перемозі у ВВВ.

20 травня студенти мали можливість проявити себе на фестивалі студентської молоді «Університетське літо-2010», що проходив у м. Києві. Учасники фестивалю також не залишилися без нагород:

 • Сінгаєвський Артур отримав кубок фестивалю за першість у вокальній номінації;
 • Самойленко Галина стала переможцем у театральній номінації;
 • Коваль Юлія стала кращою у номінації «Художня»;
 • Добрянський Ілля, Мініх Юлія і Яницький Євген отримали грамоти за участь у номінаціях «Фотографічна», «Пісні, присвячені ВВВ», «Авторська пісня».

Після закінчення фестивалю студенти із задоволенням відвідали Київський зоопарк, Андріївський узвіз, Софіївську площу, Майдан Незалежності, Хрещатик, прогулялися київськими пагорбами та дніпровськими схилами, милувалися пам’ятками давнини. Ніхто не залишився байдужим. Втомлені, але задоволені учасники фестивалю та вболівальники поверталися до рідного міста, маючи у своєму вантажі не тільки кубки та грамоти, але й яскраві та цікаві спогади.

Спортивний відділ. Протягом 2009-2010 року у Горлівському регіональному інституті Університету «Україна» проходила ІІІ спартакіада серед студентів. Кожен мав можливість випробувати свої сили у змаганнях різної специфікації – багатоборстві, армреслінгу, футболі, волейболі, настільному тенісі, шахах та шашках, легкоатлетичному кросі. Заключним етапом спартакіади була спортивна розважальна естафета.

Переможцем спартакіади став правовий факультет, із невеликим відривом друге місце зайняв обліково-фінансовий факультет. Третє місце розділили кафедра фізичної реабілітації та кафедра соціальної роботи та гуманітарних дисциплін.

Спортсменом року був визнаний студент правового факультету Букарєв Віталій, спортсменкою року – студентка обліково-фінансового факультету Грибанова Ірина.

У квітні цього року студентська збірна взяла участь у Всеукраїнській спартакіаді (м. Кіровоград). У загальній першості команда посіла 4 місце, отримавши 4 кубки та 25 медалей, у тому числі:

 • легка атлетика – 1 місце;
 • плавання – 1 місце;
 • настільний теніс – 3 місце;
 • армспорт – 3 місце;
 • шахи – 4 місце.

За результатами міської спартакіади серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Горлівський регіональний інститут посів 2 місце.

Проводилися навчально-тренувальні заняття за такими видами спорту: легка атлетика, настільний теніс, атлетизм, шахи. Безкоштовно організовувалися спортивні збори для студентів-спортсменів у спортивному легкоатлетичному комплексі «Металург» (м. Артемівськ), у тому числі для студентів-спортсменів із обмеженими можливостями.

Загалом, у заходах КОСС за звітний період взяли участь 1750 осіб, із них:

 • студентів ГРІ – 700;
 • студентів інших навчальних закладів – 60;
 • випускників – 250;
 • роботодавців – 60;
 • школярів – 640;
 • дітей дошкільного віку – 40.

На 8 студентській конференції робота органів студентського самоврядування отримала оцінку «добре».

Звіт склала: Голова Комітету організації студентського самоврядування ГРІ ВНЗ ВМУРоЛ «Україна» Івашечкіна Ю.В.